Mamaja e këngëtares shqiptare triumfon mbi kancerin: “Më në fund ia dola!”

Fotoja e saj gjatë pushimeve, e publikuar pak kohë më parë në të gjitha portalet shqiptare, do të na bënte të kuptonim se nga e ka marrë bukurinë këngëtarja e mirënjohur, Rita Ora. Një zonjë e bukur, sharmante dhe isnike, kjo është Vera Ora, krahu i djathtë dhe mbështetja më e madhë e Ritës. E diplomuar për mjekësi në Rusi, Vera ka punuar për shumë vite si mjeke e përgjithshme në Kosovë deri në vitin 1991 derisa mori vendimin për t’u zhvendosur në Londër, ku dhe ushtron profesionin e saj tashmë e specializuar si mjeke psikiatre. Por, përtej të qenit një grua në karrierë dhe mamaja e një ylli të muzikës, Vera Ora ka zbuluar në një postim të sotëm se është një luftëtare e vërtetë pasi ka mposhtur kancerin e gjirit, sëmundjen që vret çdo vit me mijëra femra : Jeta pas kancerit, shkruan Vera. Ia dola sepse çdo moment ia vlen. /Living

vera

mama1

mama2
mama3

Share With:
Translate »
1069 Views