Me fëmijën në timon, si ndodhi aksidenti me 8 të plagosur

Aksidenti që ndodhi një ditë më parë në Gramsh mund të ishte kthyer në një tragjedi. Pasagjerët që mbetën të plagosur kanë rrëfyer se drejtuesi i mjetit mbante fëmijën e tij në timon. Sipas dëshmive të tyre, djali 8 – vjeçar ka lëvizur timonin dhe për pasojë mjeti doli nga rruga duke shkaktuar 8 të plagosur, mes tyre 5 fëmijë.

30 – vjeçari që drejtonte mjetin Fuoristradë në Gramsh mbante fëmijën e tij në timon duke rrezikuar jetën e të gjithë pasagjerëve.

Njëri prej tyre ka treguar se shoferi, gjatë gjithë udhëtimit kishte djalin 8 – vjeçar në prehër.

Ky i fundit, në një moment ka lëvizur timonin, duke nxjerrë makinën nga rruga.

Autovetura me targë AA 572 EZ, pasi është rrokullisur disa herë në rrugën e fshatit Bërsnik i Sipërm ka përfunduar në një greminë.

Nga aksidenti i së premtes mbetën të plagosur drejtuesi i mjetit dhe 7 pasagjerët, mes tyre pesë fëmijë.

Një vajzë e mitur që po merr ndihmën mjekësore në spitalin e Gramshit tregoi se ka mundur të dalë nga dritarja.

30 – vjeçari që drejtonte fouristradën është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë pasi është në gjendje kritike, ndërsa të lënduarit e tjerë nuk kanë rrezik për jetën.

Policia pritet të ndalojë shoferin për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor. /abc news

Share With:
Translate »
721 Views