“Miqtë na quajtën të çmendur”, historia e familjes që shiti gjithçka, për të udhëtuar botën

“Njerëzit mendojnë që ne jemi të çmendur, por ja cila është arsyeja që hoqëm dorë nga gjithçka.”
Çifti Andrea dhe Ben Williams lë punën dhe shet shtëpinë për të vizituar botën me dy djemtë e tyre 7 dhe 5 vjeçarë. Familja e tyre ka vendosur të kalojë pak kohë me njëri-tjetrin në zonat më tropikale.   

Deri më sot kanë vizitura vende si Italia, Spanja, Franca, Belgjika, Meksika dhe Karaibet. Por tani, çifti ka vendosur të shesë shtëpinë dhe të përdorë paratë për udhëtimin e rradhës.

Ata do të largohen nga Britania e Madhe javën e ardhshme për të nisur një aventurë të mrekullueshme me fëmijët e tyre.

Ata thonë që njerëzit shpesh i cilësojnë si të çmendur, por kjo është gjëja që u fal më shumë kënaqësi atyre. Është koha më e mirë për të kaluar sëbashku me familjen e tyre, sepse në fund të fundit ky është qëllimi i vetëm i gjithë kësaj sakrifice.

Share With:
Translate »
781 Views