Mizore, babai rreh brutalisht vajzën dhe e tërheq zvarrë me motoçikletë

Një vajzë është rrahur brutalisht nga babai i saj dhe më pas është lidhur pas një motoçiklete duke u tërhequr zvarrë në një rrugë në jugperëndim të Kinës.

Mediat raportojnë se vajzë 10 vjeçare nuk iu ishte bindur babait të saj dhe u dënua.

Babai 38 vjeçar, i quajtur Wei, u arrestua në provincën Guangxi dhe u ndalua me akuzën e abuzimit me fëmijët.

Video 3 minutëshe, e filmuar me celular tregoi Wei duke dhunuar vajzën me shkop druri. Ajo dëgjohet duke qarë dhe bërtitur me zë të lartë, por askush nuk e ndal babain.

Më pas ai e lidh 10 vjeçaren mbrapa motoçikletës dhe e tërheq zvarrë përgjatë një rrugë të shkatërruar.

Video besohet të jetë flimuar në qytetin Ya Long më 28 shkurt.

Share With:
Translate »
762 Views