Mjekët: “Lajmi për vdekjen e 10-vjeçares i nxituar, vajza ndodhet në koma, rikthimi në jetë thuajse i pamundur”

Mjeku Astrit Lahi ka folur sot për mediat ku ka sqaruar lajmin per vdekjen e 10-vjeccares ku është shprehur se vajza po mbahet në jetë me aperatura sepse truri dhe trupi nuk kryejnë asnjë funksion. Lajmi i dhënë mbrëmë nga mjekët e urgjencës ishte i nxituar për shkak të gjendjes së vajzës

Babai, motra e vogël 5 vjeçare dhe vëllai foshnje 9 muajshe kanë ndërruar jetë që në momentin e aksidentit.

Nëna e vogëlushes së vetme ende gjalllë është në gjendje të rëndë, si ajo, pas aksidentit të tmerrshëm që ndodhi mbrëmjen e së dielës në aksin Shkodër-Velipojë, kur u përplas me një makinë Hyundai ku udhëtonin dy persona.

Share With:
Translate »
687 Views