Pësoi abort, 23-vjeçarja vishet si infermiere dhe tenton të marrë një fëmijë nga materniteti

Në gjendje të dëshpëruar, një 23-vjeçare u vesh si infermiere për të vjed.hur një foshnjë në një spital pasi kishte pësuar abort, pak ditë më parë.

Talita Meireles, nga Coritiba, Brazil, i tregoi burrit të saj që planifikonte të merrte një fëmijë tjetër dhe ta rriste si të sajën. Ajo humbi në mënyrë trag.jike foshnjën e saj më 27 qershor dhe vuan nga depre.sioni i pupelit.

E veshur si infermiere, 23-vjeçarja pranoi të merrte një fëmijë nga një nënë tjetër në repart dhe më pas u përpoq të largohej nga spitali me fëmijën në krahë.

Pasi u kap, ajo i tha policisë se ishte keq dhe nuk donte ti tregonte familjes së saj që kishte humbur foshnjën.

 

Në video, e reja i thotë oficerit të policisë mes lotësh: “Kam humbur fëmijën tim. Unë thjesht nuk doja t’i tregoja familjes time. Nuk doja t’i tregoja askujt. Me të vërtetë nuk e di se çfarë më ka ndodhur. Isha e dëshpëruar”.

E pyetur se ku ishte burri i saj, ajo tha se po udhëtonte dhe më pas shtoi: “Unë jam vetëm. Nuk kam askënd me vete. Nuk e di se çfarë më kaloi në kokë.”

Talita tha se kishte humbur fëmijën e saj dy javë më parë.  “Shkova të shikoj fëmijët. Fillova t’i shikoj. Doja të merrja një në krahët e mi. Dhe pastaj gjithçka ndodhi. Unë nuk doja të bëj ndonjë gjë të keqe,” ka thënë ajo.

Stafi e mori foshnjën nga Talita dhe ia ktheu nënës para se të telefononte policinë, e cila mbërriti në vendngjarje.

Share With:
Translate »
558 Views