“Po e bëj për djalin tim”/ Simon Cowell ka vendosur të martohet për herë të parë në moshën 62- vjeçare

Duket se trajneri, Simon Cowell do të martohet shumë shpejt me partneren e tij Lauren muajin e ardhshëm në Londër.

Ai i propozoi të dashurës së tij 44- vjeçare, në prag të Krishtlindjeve në Barbados.

Sipas The Sun , gjyqtari i ‘Britain’s Got Talent’, 62-vjeç, ka caktuar datën për muajin qershori dhe djali i tyre Eric, tetë vjeç, do të jetë me ta.

Një burim i tha botimit: ‘ Simoni mezi pret që Lauren të jetë gruaja e tij. Ai ka marrë përsipër planifikimin e dasmës dhe data është caktuar në qershor.

Ka kaluar një kohë e gjatë dhe tani Simon dëshiron të martohet me Lauren sa më shpejt që të mundet.”

MailOnline ka kontaktuar përfaqësuesit e Simon për ndonjë deklaratë.

Pavarësisht premtimeve të tij të mëparshme të vendosura për të mos ecur kurrë drejt altarit, një burim i brendshëm pretendoi më parë se dy vitet e fundit – në të cilat goditi pandemia globale e kanë bërë Simon të ndryshojë qëndrimin e tij.

Burimi i tha People: “Ata argëtohen së bashku, dhe kanë një marrëdhënie të fortë me njëri-tjetrin”.

“Mes tyre ka shumë pasion, vërtet nxjerrin më të mirën nga njëri-tjetri. Si familje, të gjithë kanë një lidhje kaq të fortë”.

“Shumë gjëra kanë ndodhur në vitet e fundit dhe të gjitha këto kanë qenë një kujtesë për atë që është ç’ka është e çmuar për ta”.

Simon më parë  pranoi se nuk mund ta shihte veten më në një lidhje, por ky mendim ndryshoi pasi ai ra në dashuri me Lauren.

Ai tha se vendosi t’i propozojë të dashurës së tij prej shumë kohësh në janar, pasi u ndje sikur ata tashmë ishin të fejuar ndërsa jetonin së bashku gjatë izolimit.

Ai e përshkroi pandeminë Covid-19 si një moment ‘krijimi ose prishja’ për marrëdhëniet dhe tha se mbyllja e ndihmoi atë dhe Lauren të afroheshin më shumë dhe të kuptonin se sa shumë po shkojnë përpara.

Simon tha për The Sun : “Unë gjithashtu thjesht nuk mund ta shihja veten të takohem me dikë tjetër përsëri. Ideja për të dalë në një takim të parë tani është shumë e çuditshme.’

Pavarësisht se më parë kishte insistuar se ‘nuk besonte’ në martesë, babai i një fëmije ka rivlerësuar pikëpamjet e tij pasi ra në dashuri me Lauren.

Gjyqtari zbuloi një arsye tjetër që ai vendosi të propozojë ishte sepse ai mendonte se ishte gjëja e duhur për të bërë për djalin e tyre Eric.

“Për Erikun, ndërsa rritet, ai do të pyetet gjithnjë e më shumë për prindërit e tij dhe mendova se ishte gjëja e duhur për të bërë për të”, shtoi ai.

Share With:
Translate »
35 Views