Po presin djalin e 10-të, gati për një skuadër futbolli

Alexis, 37 vjeçe dhe bashkëshorit i saj David, 42 vjeç, mendohet të jenë çifti i parë në Angli që kanë 10 djem rresht.

Ish infermierja është vetëm një djalë larg formimit të një skuadre futbolli, por këmbëngul se nuk dëshiron të lind më, duke i dhënë fund pas sjelljes në jetë të djalit të fundit. Epo me kaq shumë djem, nuk është cuddi që asaj dhe bashkëshortit makinist treni tu dalë tym nga veshët.

Alexis thotë se nuk e ka pasur kurrë në mendje të kishte një familje kaq të madhe kur është njohur me David më 1998. Ajo rrëfen se njerëzit e pyesin shpesh nëse do të tentojë sërish që të bëjë një vazjë, por ajo thotë prerë “jo”. “Jam e lumtur me djemtë e mi”, thotë 37-vjeçarja.

Megjithëse në shtëpinë e saj gjenden gjithmonë nëntë palë rroba me baltë, çorape të djersitura të rreshtuara si kukullat ruse nga më e madhja tek më e vogla. Përveç tyre janë dhe nëntë uniforma shkolle, apo veshje të ditës.

Share With:
Translate »
890 Views