Rrëfimet e disa 13-vjeçarëve fundosin shqiptarin në Itali

Përfundon në pranga e më pas dëbohet nga Italia një shqiptar pas ankesave të shpeshta të bëra nga disa fëmijë të vegjël, kryesisht të moshës 13-vjecare.

Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptari emri i të cilit nuk bëhet i ditur u dëbua me urdhër të prerë nga policia. Ai akuzohet për ngacmime seksuale ndaj djemve të vegjël, të cilët e kishin shprehur shpesh herë shqetësimin se shqiptari 45 vjecar i ngacmonte.

Pas hetimeve, kryesuar nga Maurizio Marcucci, u bë e mundur edhe gjetja e shqiptarit të vënë në akuzë, i cili rezultoi se jetonte në Itali që prej vitit 2005 pa leje të rregullt qëndrimi.

Hetimet dhe kontrollet kundër shqiptarët nisën që nga fundi i dhjetorit, nga oficerë të policisë lokale të Recanatit, të cilët zbuluan se ai jetonte aty pa leje qëndrimi.

Share With:
Translate »
616 Views