Vajza e divës botërore këndon shqip xhamadani vija-vija

Xhamadani vija-vija, është padyshim kënga më e njohur shqiptare që ka thyer kufinjtë e kohës, duke u kënduar brez pas brezi. Ndërsa versioni më i bukur i saj, sapo na ka ardhur nga Nina, vajza e sopranos shqiptare me famë botërore Inva Mula. Në ditëlindjen e saj ajo ka marrë mikrofonin dhe ka surprizuar të ftuarit me këngën patriotike. Në fund të fundit askush nuk i ka shpëtuar genit.

 

 

Share With:
Translate »
4167 Views