Vishini fëmijët si fëmijë dhe një manual për gabimet që s`duhet të bëjnë mamat

Nuk ka ndjesi më të çuditshme se sa kur sheh një fëmijë të veshur jo-mirë. Disa duken sikur vijnë direkt nga epoka viktoriane, me funde tyli dhe mëngë hirusheje, të tjerë ngjajnë me mini versionin e Kardashians.

Vishini fëmijët si fëmijë dhe një manual për

Fëmijët e Jennifer Lopez, Max dhe Emme, si dhe vajza 16 vjeçare e Julia Roberts duket se e shijojnë çdo etapë të moshës. Max dhe Emme jaë gjithnjë të veshur thjesht, me bluza me kapuç dhe xhinse. Po ashtu dhe vajza adoleshente e Julias, parakaloi në Kanë me një fustan këmishë dhe këpucë mary-jane. Të dy këta personazhe publikë, me famë, para dhe influencë, duan më të mirën për fëmijët e tyre. Duan që ata të jetojnë moshën.

Vishini fëmijët si fëmijë dhe një manual për

Vishini fëmijët si fëmijë dhe një manual për

Vishini fëmijët si fëmijë dhe një manual për

Vishini fëmijët si fëmijë dhe një manual për

Vishini fëmijët si fëmijë dhe një manual për

Vishini fëmijët si fëmijë dhe një manual për

Vishini fëmijët si fëmijë dhe një manual për

Cilat janë “po-të” dhe “jo-të” që duhen ditur përpara se sa t`ë bësh blerjet e fëmijës tënd?

Matchy-matchy

Moda që doli para disa vitesh, ku mamatë dhe vajzat e vogla vishnin të dyja nga një fustan tyli dhe me temina, uroj të mos kthehet më. Mercatornet.com në një artikull titulluar “A duhet mamatë 40 e ca vjeçare të vishen si vajzat e tyre” tregon pikëpamjen e një mamaje që ka 6 vajza, se si në mënyrë të pavullnetshme (ose jo), gardëroba e fëmijës ndikon dhe atë të mamasë. Sheh vajza e xhinse dhe crop top, edhe mama me xhinse dhe deri-diku crop top. Flokë bjondë me fije dhe me atlete Vans. Padashje, duke u përpjekur për të qëndruar përherë e re, mund të duket se je duke u përpjekur shumë.

Vishini fëmijët si fëmijë dhe një manual për

Në plazh me rroba plazhi

Ka shumë vajza të vogla që deri në moshën 6-7 vjeçare, mamatë nuk i veshin bikini. Por vetëm mbathje plazhi. Ky është një nga ato veprime që në mënyrë indirekte prindi po i pohon vajzës dhe djalit që ju jeni njësoj. Pa marrë parasysh se plazhi është vend publik ku është e vështirë të njohësh ata që ke afër.

Vishini fëmijët si fëmijë dhe një manual për

Leri hapësirë fëmijëve të jenë fëmiijë

T-shirt, kanotjere dhe fustan xhins mbi to, me sandale dhe shkopin e zanës! E di që shumica e vajzave të vogla kështu do visheshin po t’i linin të lira. është mënyra më e mirë për të njohur karakterin e fëmijës si dhe nxit krijimtarinë.

Vishini fëmijët si fëmijë dhe një manual për

Vishini fëmijët si fëmijë dhe një manual për

Grim jo por krem me faktor SPF po

Një nga gjërat më të rëndësishme, përveç veshjes, është kujdesesh për lëkurën e fëmijës. Kremi me faktor mbrojtës dhe kapelet nuk janë vetëm për në plazh. Studime të shumta janë bërë sëfundmi që vërtetojnë teorinë e rrudhave të hershme. Përveç se mbroni lëkurën e fëmijës, i mësoni dhe se si të kujdeset për veten në mënyrën e duhur.

Vishini fëmijët si fëmijë dhe një manual për

Nën Lupën e Stela Sallakut/ tiranapost.

Share With:
Translate »
138 Views