‘Bombat e Putinit vrasin fëmijët në Siri’

Të premten artileria ruse ka sulmuar rajonet siriane Idlib dhe Hama, duke shënjestruar ektremistët, por në fakt sulmi ka shkatërruar një bazë “të helmetave të bardha” dhe një ambulancë, shkruan “Bild”. Nga sulmet shumë civilë kanë mbetur të plagosur, mes tyre edhe fëmijë. Të enjten vetëm në qytetin Chan Cheichun u vranë nëntë persona dhe 25 tjerë u plagosën – shumica fëmijë.

Share With:
Translate »
642 Views