Edi Rama ndan pamje: Kopshti “Topolino” rilindi nga gërmadhat e karakatinës së vjetër

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook pamjet nga kopshti nr.12 “Topolino” në Zall Mner. Kreu i qeverisë shkruan se kopshti ka rilindur nga ‘gërmadhat e karakatinës së vjetër’. Ndërtimi dhe restaurimi i kopshteve dhe çerdheve ka qenë një nga prioritetet e Bashkisë Kamëz.

“MIRËMËNGJES dhe me jetën e re të kopshtit “Topolino” në Zall Mner, Kamëz, i rilindur nga gërmadhat e karakatinës së vjetër për fëmijët e zonës, ju uroj një të ditë të mbarë”, shkruan Rama.

 

Share With:
Translate »
15 Views