Fëmija vdes nga infeksioni, letra që kishte lënë mallëngjeu prindërit

Paul Trench, raporton Mirror, ndërroi jetë në vitin 1967 pas një infeksioni misterioz, mjekët nuk mundën dot që të zbulojnë se çfarë kishte vogëlushi e për rrjedhojë nuk ja dolën dot që t’i shpëtonin jetën. I vëllai i tij, Ray Trench, nuk reshti kurrë së kujtuari duke i ruajtur dhe mos i prekur ndër vite gjërat në dhomat e tyre. Para disa ditësh duke shfletuar një enciklopedi të vjetër zbuloi diçka që për 50 vite i kishte shpëtuar. Bëhet fjalë për një letër të vjetër për babagjyshin e Vitit të Ri. Një letër e vitit 1966, mbi të cilin vogëlushi 9-vjeçar kishte shkruar dëshirat e tij për Krishtlindje. “Një tavolinë futbolli me ekipet e Anglisë dhe Argjentinës, ndonjë autobus dhe ndonjë makinë. Kaq Santa!” Letra është publikuar në rrjete sociale dhe është vlerësuar si më prekësja që i është dërguar ndonjëherë babagjyshit

 

Share With:
Translate »
900 Views