Fjalët e Dritanit pas krimit, ja çfarë i tha të birit për nënën e vrarë!

Detaje të reja dalin për krimin e rëndë në familjen shqiptare në Itali. Dritan Sulollari theri me thikë dhe la të vdekur në vend gruan e tij, Migena Këllezi. Sipas medieve italiane, çifti ishte në prag ndarjeje konsensuale, por ajo që ndodhi ishte krejt e papritur. Sipas avokatit të autorit, krimi nuk erdhi me degjenerimin e dhunës nga bashkëshorti xheloz, por ndodhi një epilog krejtësisht i papritur.  Avokati ka treguar se autori ka dashur të shmangë djalin, që të shihte krimin. Ai i tha të birit se vetë do të shkonte të mjekohej në spital, kurse “mami ka ikur për disa ditë për të parë të afërmit në Shqipëri”.

Share With:
Translate »
781 Views