Gjen donatorin e spermës në Facebook, transeksuali sjell në jetë një vajzë

Hayden Cross ka hyri në histori si burri i pari në Britani që ka sjellë në jetë një fëmijë.

21-vjeçari ngeli shtatëzanë pasi  gjeti donatorin e spermës në Facebook. Cross arriti që ta sjellë në jetë vajzën e tij me anë të prerjes cezariane.

“Ajo është ëngjëlli im,”-shprehet ai. “Ajo është e përsosur dhe unë jam shumë me fat.”

Lajmi është konfirmuar dhe nga familja e tij, të cilët janë shprehur se të dy janë të shëndetshëm. Familjarët kanë zbuluar edhe emrin e Trinity-Leigh Louise Cross.

Pas lindjes Cross ka në plan që të bëjë rikonstruktim gjinor sa më shpejt të jetë e mundur, raporton The Sun.

Share With:
Translate »
755 Views