Politikania e njohur: Më rrëmbyen UFO-t kur isha 7-vjeçe

Në një intervistë të rrallë për një gazetë lokale, një politikane amerikane ka deklaruar se është rrëmbyer nga UFO-t.

Bettina Rodriguez Aguilera, ish-kandidate e Kongresit nga Miami deklaroi se ishte vizituar nga tre jashtëtokësorë me flokë të bardhë, dy femra dhe një mashkull, kur ishte shtatë vjeçe.

59-vjeçarja përshkroi “ngritjen” në anije kozmike me qytetarët e huaj që komunikonin me të telepatikisht.

Aguilera pretendon se të huajt i zbuluan në të vërtetë sekretet e Tokës. Ndër zbulimet që ajo pretendon se ajo mësoi ishte se “qendra e energjisë” në botë është në Afrikë.

Ajo tha se UFO-t i përmendën edhe ISIS-in, por për fat të keq nuk ishte e qartë nëse ata po flisnin për kultin e terrorit apo perëndeshën egjiptiane.

Ajo rrëfen se të gjithë liderët janë në dijeni të jetës jashtëtokësore:

Shkova me ta. Kishte disa vende të rrumbullakta atje dhe disa shkëmbinj kuarci që kontrollonin anijen, jo si aeroplanë.

Për vite me radhë njerëzit, duke përfshirë presidentë si Ronald Reagan dhe Jimmy Carter dhe astronautët kanë pohuar publikisht se kanë parë objekte të paidentifikuara fluturuese dhe shkencëtarë si Stephen Haëking dhe institucionet si Vatikani kanë deklaruar se ka miliarda galaktika në univers dhe ne ndoshta nuk jemi vetëm.

Personalisht jam një e krishterë dhe kam një besim të fortë në Zot, i bashkohem shumicës së amerikanëve që besojnë se duhet të ketë jetë inteligjente në miliarda planete dhe galaktika në univers”.

Share With:
Translate »
678 Views