Vajza gjashtë vjeçe, vetvaret aksidentalisht në dhomën e saj të gjumit

Një vajzë gjashtëvjeçare është varur aksidentalisht duke luajtur me dy litarë me të cilët luante, në dhomën e saj, shkruan dailymail.

Daisy Dymyd, nga Tuxford, Nottinghamshire, u gjet nga nëna e saj Charlotte pasi ajo kuptoi se ‘ishte  qetë në katin lart’ dhe shkoi për të kontrolluar.

33 vjeçarja, e cila kishte bërë punët e shtëpisë për rreth 30 minuta, liroi Daisy-in dhe u përpoq për ta sjellë në jetë, duke folur me një operator telefoni 999 për udhëzime.

Daisy u transportua në spitalin e Sheffield pasi mjekët erdhën, por u shpall e vdekur pak kohë më vonë më 18 shkurt, raporton Lincolnshire Live.

Ndihmës mjekja për Nottinghamshire, Dr Elizabeth Didcock, tha se vajza nuk ishte lënë vetëm për shumë kohë.

Dr Robert Bone,  tha se ‘Daisy do të kishte qenë në gjendje t’i lidhte vetë litarët e kërcimit, pasi ato ishin ‘nyje të thjeshta’.

Por shefi i inspektorit Peter Quinn, i cili hetoi vdekjen e Daisit, tha: “Çfarë loje ndoshta po luante, po përpiqem të kuptoj”.

Hetuesit gjithashtu mësuan se litarët e kërcimit ishin lodra e saj e preferuar.

Babai i saj, Luke, tha se asaj  i pëlqente ‘të vendoste fjongo tek arushët e saj të pelushit’.

Dr Didcock tha: ‘Gjetjet e mia janë se nuk ka absolutisht asnjë dyshim për përfshirjen e palës së tretë. E them me gjithë zemër.

“Nuk ka asnjë shqetësim se ajo ishte ndonjë gjë tjetër përveç një vajze të lumtur që ishte gjallë duke luajtur me lodra.

“Ajo pëlqente të luante me  kuaj dhe pëlqente të luante me kafshë.”

Dr Didcock vendosi se vdekja e Daisy ishte një aksident.

Share With:
Translate »
697 Views