Vajza martohet pa dëshirën e tij, babai vret veten live në Facebook

Pamjet e tmerrshme tregojnë një momentin kur një baba ka vrarë veten em armë live në Facebbok sepse e bija kishte zgjedhur të miratohej marrë miratimin e tij.

Ayhan Uzun, nga Kayseri, Turqi shihet duke folur në kamera dhe mban pistoletën në dorë.

“Mirupafshim, po largohem. Kujdesuni për veten tuaj,”-dëgjohet duke thënë. Më pas i rrëzohet në dysheme, raporton Daily Mail. Pak më parë kishte zbuluar se arsyeja për vetëvrasjen e tij ishte martesa e afërt e vajzës së tij pa lejen e tij.

“Unë jam live sonte dhe ky është vullneti im. Nuk dua që njerëzit që më vendosën në këtë pozitë të marrin pjesë në funeralin tim.”

Më pas Uzun, i cili ishte vetëm në shtëpinë e tij, zbuloi se ai vetëm mësoi rreth martesës së vajzës së tij nga një telefonatë.

“Në ditën më të lumtur të vajzës sime ata vetëm më telefonuan. Akush nuk pyeti për mua, nuk më trajtuan si njeri. Vjehrri im zuri vendin tim dhe pa pasur të drejtë e miratoi martesën. Askush nuk tha se babai i kësaj vajze është gjallë. Megjithëse unë do të kisha pritur që vajza dhe familja ime të më thoshin: ‘Eja baba, ji me ne’.”

Share With:
Translate »
884 Views