Vrau vajzën dy vjeçare dhe foton e “fundit” ia dërgoi babait të saj

Një nënë e re e tmerrshme, ka mbytur vajzën e saj dyvjeçare dhe foton e “fundit” i ka dërguar babait të vogëlushes. Cody-Anne Jackson, 20 vjeç, vrau vajzën Macey Hogan pasi i dërgoi babait një mesazh ku shkruhej: “Më falni, thjesht mendova se e meriton një foto të fundit të kujtimit të saj”. Ajo është burgosur me 16 vite burgim. Jackson përdori një jastëk për të mbytur të bijën, një javë pasi babai i familjes, Paul Hogan, 22 vjeç, ishte larguar nga shtëpia e familjes. Gjyqi në Crown Stafford tha se ajo vrau vajzën e saj saj në një akt ‘hakmarrjeje të ftohtë dhe të zymtë’ kundër ish-të dashurit. Policia gjeti trupin e Macey në shtëpinë në Stoke-on-Trent, Staffordshire, më 10 tetor të vitit të kaluar pasi Jackson thirri 999 duke thënë se vajza nuk po merrte frymë. Videoja dramatike tregon momentin kur oficerët u detyruan të shkatërronin dyert e shtëpisë duke gjetur foshnjën e vdekur. Ata gjithashtu gjetën Jackson, i cili ishte 19 vjeç në kohën e vrasjes, me plagë të shkaktuara nga një thikë. Jackson fillimisht mohoi vrasjen, por ndryshoi në mënyrë dramatike padinë e saj më vonë.

 

Share With:
Translate »
1389 Views