Zbulohen detaje, kush është shqiptari që vrau gruan në sy të djalit 8 vjeç

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një shqiptar ka vrarë bashkëshorten e tij. Mediat italiane kanë zbuluar emrat e dy bashkëshortëve, të cilët janë Dritan Sulollari dhe Migena Kellezi.

Migena, ndodhej në Itali prej disa vitesh, ajo i ishte bashkuar bashkëshortit të saj Dritanit, i cili punonte si kamerier në një piceri, megjithëse muajt e fundit ai ishte pa punë.
Sipas dëshmive të fqinjëve, familja shqiptare u përshkrua si një familje e qetë dhe askush nuk e kishte dëgjuar më parë çiftin të grindeshin, deri sot.

E gjithë ngjarja ka ndodhur në sytë e fëmijët 8 vjeç të çiftit. Autor i këtij krimi të rëndë është një emigrant shqiptar 37-vjeç, ndërsa viktima është 30 vjeçe. Ndërkohë fëmija është marrë nga shërbimet sociale pas gjendjes së tij të rënduar.

Share With:
Translate »
934 Views